waste sortin

Nedokončený obraz světa.

9. března 2013 v 14:58 | Réza
Dnes ráno jsem uviděla přes okno mlhu a vyběhla ven fotit. Malý útěk před drhnutím koupelny...
Nicméně byla to jen chvilka a mlhu jsem reálně zachytila jen na jedné z vybraných fotek. Je to však pohled úžasný. Jako konec obrazu, dál už nic není. Jen do té nicoty mohutně plyne řeka. Utíká do záhuby.
Napůl shnilý ptačí zob, a červené větvičky jakéhosi keře svítí v mlze jako neonové nápisy. Krása.

Já bych byla skvělej boháč.

13. ledna 2013 v 20:02 | Réza
Včera jsem s tátou navštívila výstavu kamenů a zkamenělin v Praze - Ruzyni. Byla to údajně největší taková výstava v Evropě. A svému názvu dostála. Opravdu byla majestátní. Když jsme vešli, v almarách tam ležely muzeální kousky a vedle křišťálová koule o váze 1 tuny, za 7 700 000 korun. Všude visely petrolejové lampy. Po schodech nahoru se nabízely miliony šperků, kamínků, sošek a mušlí k prodeji. Všechno, co prodávali bylo se slevou 70%, s tátou jsme tedy házeli do košíčku kde co. Měli tam i náhrdelníky a prsteny z perel, ty už jsem si ale dovolit nemohla. Ale krásné byly, to zase jo. A visely tam i obrazy.

Jarní tráva z trumpety

20. října 2012 v 21:46 | Réza
Znovu zdravstvuj! Vzpomněla jsem si, že jsem na jaře malovala mamince obraz a podle toho, že jsem ho sem nedala, soudím, že probíhala jedna z mých depresí, tudíž jsem na to neměla ani pomyšlení. Tedy děj se vůle boží, který neexistuje. Bojim bojim. Ha. Nicméně musím podotknout, že jsem ho ještě po vyfocení zesvělovala a "zežlucovala", jelikož mamince se zdál moc tmavý. A že to byla moje první malba akrylem a nemám ho ráda!
Mějte se fanfárově, poslouchejte Louise Armstronga, pohoda jazz, nebo Dohertyho, ale nebuďte modří.
Réza

Zvrhlý kýčovitý jednorožec

20. října 2012 v 21:37 | Réza
Původně to měl být neskutečně barevný, kýčovitý jednorožec, okolo duha-čili jeho zvratky. A pak maluji a najednou je z něj depresívní kůň s rohem.

Červený deštník.

4. května 2012 v 22:56 | Réza
Hezký večer, dnes jsem namalovala dárek pro babičku k narozeninám. Není to úplně to "echt gold", ale babičkám se líbí všechno. A hlavně s láskou.

Neposedná bradavka

5. dubna 2012 v 17:01 | Réza
Zmalovala jsem děvky z kalendáře. Mimochodem, už se cítím lépe, děkuji za optání. Takže předchozí článek nečtěte..The bitch slap

O té kráse

10. dubna 2011 v 20:39 | Réza
U nás za vesnicí je les. Obyčejně není ničím zajímavý. Ale na jaře, na jaře je jako z pohádky! No jen se podívejte. A jen tak mimochodem, miluju tu fotku, ze které jsem si udělala pozadí!

Chenky is a puff!

22. února 2011 v 21:05 | Réza
Dostala jsem při usínání takový nápad. Předělat své brýle na brýle Michaela Olgy Algara! A tak mne včera asi v deset večer chytl rapl a pustila jsem se do toho. Sice jsou zrcadlově otočené, ale to už je detail, moje nepozornost. :)

A tak jsem se převlíkla za Olgu. Jeho typické koncertové oblečení. Neupravená košile a sako, nesprávně uvázaná kravata, šílené brýle a navrch kšandy. Sice jsem to, jako on při koncertu, při focení ze sebe neshazovala, ale i tak. No podívejte se sami. Ta první, myslím, že se mi povedla. Proto ji sem dám ještě větší,  ať ji můžete posoudit. Xichty musely být, znáte přece Olgu.... :)

Samozřejmě z lásky k The Toy Dolls! :)

olga

Vidím jednu dívku s penisem v ústech.

10. února 2011 v 21:19 | Réza
Ne, ty ošemetné názvy mi nevymýšlí skupna orangutanů. A ano, opravdu ji uvidíte též.
Vidím jí, když se podívám na svou ruku. Je tam. Stále. A stále jí má mysl přibrvuje vlasy na fialovo, když už ne na červeno. A stále se vztekám, že neumím nakreslit ucho..

Poslední den byl tak klidný a jasný..

21. ledna 2011 v 23:44 | Réza
Dnes, po tom, co jsem zaspala asi tak do jedenácti hodin a poté se celý den flákala, fotila a dělala takové ty rutinní věci, které nikoho nezajímají, jsem dostala ohromnou chuť nakreslit maják. V noci.
A nesmělo to být ničím jiným, než-li akvarelovými pastelkami, neboť když mám náladu něčím kreslit, neumím ničím jiným. A to prosím neříkám, že tou vyvolenou věcí umím. Tedy neumím. Zbytečně moc keců okolo. Zde je obrázek po dokončení a pod tou nesmyslnou čárou před vymalováním. 
Vím, je to dost ubohé, ale to mě vůbec nezajímá. ;) Navíc na fotce nejsou vidět čárky pastelkou a je to celé nějaké růžové? Netuším proč je to na fotce růžové. Ve skutečnosti je to víc žluté a zelené.. A jestli mi někdo řekne, že mám rozdílnou hladinu... PODÁM SI HO. :D
maják.

Když ti plachta popožene jachtu...

18. ledna 2011 v 20:45 | Réza
Když ti vítr...
Fotky, které mi při jejich pořizování zvedly náladu. Neptejte se mě proč, ale najednou vysvitlo sluníčko a mě se začervenalo modré srdíčko. Miluju sluníčko. Když se do něj dívám.. Přes větvičky, přes žaluzie, přes vlasy, které mají v té záři tak jasné barvy...  Miluju, když skrz stíny stromů prosvítají malé pásy slunečních paprsků. Když slunce vychází a dělá tak krásné barevné nebe a mraky. Když okolo té nádhery letí letadlo. Když pálí a na obloze není nic. Nebo zapdá a znovu vytváří krásné odstíny unavené oblohy. A zlaté mraky. Růžové. Oranžové. Žluté. A modrá obloha. Nebo zelená, oranžová a žlutá. Někdy tak temně modrá v poledním svitu, až se zdá být černá. Když si dávám oběd pod slunečníkem, nebo ve výšce tří tisíc metrů nad mořem a celý kraj zaplavuje ta jasná sluneční záře. A já se do něj dívám a nic nedělám.. Nebo to chladné, ne však méně milé zimní slunce! Mohla bych se tu rozplývat hodiny a hodiny. A bylo by to málo.

Foto z mého výletu do širého vesmíru.

14. ledna 2011 v 23:37 | Réza
Přináším Vám exkluzivní foto,  které se nám na výpravě do vesmíru podařilo vyfotit. Bylo to sice nádherné, ale pevnina pod nohama je mi stále milejší. :)

kosmodysko
P.S. - Vy mi vážně všechny ty věci kolem vesmíru věříte?

Kosmonautské fotografie

13. ledna 2011 v 22:19 | Réza
Zdravstvuj, prosím čtěte pozorně, protože bych ráda dostala odpověď.
Nafotila jsem nějaké fotogrfie, kde jsem ve vesmíru.
Protože miluju kosmonauty. Miluju být kosmonaut. Miluju ten pohled na Zemi.
Protože jsem si přála od mala dívat se z Měsíce na naši planetu z dáli a vidět, zda je Čínská zeď a já nevím, co všechno vidět i z vesmíru. :)
Ale zatím je nemám v počítači, tudíž by mne zajímalo, zda to někoho vůbec zajímá, protože já je sem stejně dám, i když se nikdo neozve, ale.. víte, ono to tak hřeje u srdce, když vám někdo odpoví... :)
Takže, pánové a dámy, dávám sem akorát fotografii, kde jsem požíraná vlky a odkaz do mé galerie, kam jsem přidala pět nových snímků. Doufám, že se vám budou líbit, málem jsem u focení umrzla. :)

o6

(on je ten odkaz i na levé straně stránky, ale podle sebe soudím vás, že by se mi to nechtělo "hledat".)
raaa!A nesmějte se mi, jsem MÍRNĚ rozcuchaná.. To ti vlci. :)   (a ještě, já mám vlasů víc, ony sou seplé vzadu................) ;)

Novoroční pozdrav z Jamajky + foto z Miss Mojado Blusas

30. prosince 2010 v 22:41 | Réza
Zkouším, kolik lidí dá na titulek článku. :)

Na Jamajce bohužel nejsem a žádné foto z Miss Mojado Blusas /mochado blušas/, čilo mokré tričko nemám. 

Ale aby ta bouda nebyla tak velká, k mému novoročnímu fotu přidám pod čáru pár mokrých triček. ;) 
Mimochodem omlouvám se za to, že vidíte můj růžový foťák. Ten větší miláček zabral celou fotografii a na mne nezbylo místo. Chytře jsem totiž nápis psala podle zrcadla. Ha. :D


happy 2011

To, za co mne chválí laici a nenávidí profesionálové.

29. prosince 2010 v 1:46 | Réza
Dnes jsem se i podepsala. 

Dnešní...vlastně včerejší... ... ...zážitky na mne velmi zapůsobily a dodaly mi tu správnou inspiraci. Tedy jsem asi v půl dvanácté sedla ke stolu a začala s tím ďábelským výtvorem.
Kreslila jsem opět olejovými pastely na obyčejnou čtvrtku podle fotky, kterou jsem si v nejmenovaném programu rozmazala. Víte, ono se pak lépe kreslí. A při písničce Killamangiro od Babyshambles jsem načrtla první čárku. Pokud jste tu již byli, možná víte, že mne postihla mánie kreslit most Golden Gate. A pokud nebyli, už to víte také. 

Nebudu to již protahovat a ukážu vám, nač jsem dnes tak "pyšná". :D 
Ale musím dodat, že ve skutečnosti se mi líbí víc než na fotce.. 
No co, nikdo mne nepochválí, musím sama. ;)

28. - 29.12. 2010

Pane doktore, mám v žaludku nějaké mosty..

26. prosince 2010 v 2:14 | Réza
Provolejte mi slávu, zlomila jsem dva ze svých nejmilovanějších pastelů. Na chvíli jsem se ze to nenáviděla, než jsem si vzpomněla, že se tak kreslí lépe. :D

Prosím, nevyčítejte mi neustále se opakující slova v textu, jinak jsem nemohla!

Ale abych řekla něco k těm mostům, že ano. Mám triko, oblíbené triko, o číslo větší triko. Z mého oblíbeného obchodu. V mém oblíbeném stylu. Má můj oblíbený střih s mým oblíbeným výstřihem. A dělá mi malilinko větší poprsí hahahaha! Prostě vám naznačuji, že je to mé oblíbené triko. 
Má ve předu potisk s motivem mostu Golden Gate v San Francisku. Nejsem úchyl na Ameriku, spíše naopak. Ani na mosty. Ale z toho obrázku na mne jdou takové zvláštní dojmy.. Jako by to bylo imprestriko. Vy víte, jak to myslím. Snad.

Každopádně mne inspirovalo a já teď začala olejem kreslit Golden Gate buhví kolikrát jinak! Bože! 
Tento je stejný jako obrázek původní. Tedy abych byla přesná, ponechala jsem jen úhel pohledu, takže tam asi nic stejného není. :)
gg


Zatím vám ukážu jen jediný, protože jsem líná. A to není výmluva pro to, že se za ty ostatní stydím!

Pac a pusu (to jsem slyšela myslím v televizi, Pac a pusu, pac a pusu vaše superdrbna! Áá, nesmysl pro nány, které nemají nic na práci!) vaše super-Réza!

P.S.: Včerejší artgasm byl zřejmě velmi silný, protože jsem si povídala s kamarádem přes web-kameru asi do půl šesté ráno a potom jsem šla spát jen proto, že se ve vedlejším pokoji někdo zbudil. Měla jsem oči jako tenisáky! 

chcete vidět opravdový artgasm?

25. prosince 2010 v 0:49 | Réza
ANO! Jsou Vánoce, což mi zase tolik nepřijde.. :D ale to je každopádně vedlejší.

Mluvím tu o nejkrásnějším zážitku. ARTGASM!

Po čtvrt roce škemrání a připomínání mám baterie do všech mých lásek. Začala jsem fotit, jako pomatená! Ah! Tolik inspirace!
A najednou jsem si vzpomněla, že jsem se nepodívala dovnitř neskutečně drahých (ale zadarmo..:D) olejových pastel. Vzala jsem krabici, opatrně sundala igelit, svrchní obal..
A byl tam další kartonový obal.
Sundám ho a..
Byl tam molitan. Tedy se nadechnu, zlehka, jako by to bylo něco nesmírně cenného odkrývám tenký molitanový povlak. Ah! Rozbušilo se mi srdce nadšením a náhdherou. Bylo mi, jako kdybch dostala pořádný francouzký polibek. Přejela jsem prsty po barvách. A znovu. Neskutečná slast.
A tu mne napadlo spojit obě radosti dohromady a začala jsem fotit ty pastely jako zátiší, jako makro, jako změť barev, jako odraz světla, jako nápis na jedné z nich, jako dálnici z duhy... Ah!
Neskutečně silný zážitek, musela jsem se vypsat!
Navíc příjemné světlo z vánočních modrých světélek a malé papírové lampy..

Zde něco z mých fotek a pod čarou moje maličkost s pomatenými smysly. :)
Přeji nádherné Vánoce a svátky.
Réza (psala jsem to ještě na štědrý den, ale kvůli zmenšení fotek přidávám později)
P.S.: Pokud by měl někdo zájem o některé z těchto fotek v původní velikosti a kvalitě, ráda poskytnu. :)
wolfz

Jsem za vodou.

17. října 2010 v 15:20 | Réza
Takže je tu ta ona slavná chvíle, kdy odhalím pár fotek ze série 6 . Ale vážně jenom pár. Rafinovaně jsem to dala na levou část stránky, aby to každý viděl :D budu tam možná přidávat i další, které dřív nebo později zasypou můj pokoj ^^ 
voldemort

The real octopus-baby mutant!

2. září 2010 v 15:54 | Katsuu!
Tohle je přídavek k minulýmu článku. Ona první fotka mi totiž posloužila jako inspirace pro kresbu :)
Trochu sem to zdramatizovala, do obrázku sem nijak nezasáhla, aby mě nikdo neosočoval. Je to tužkou, ne fosforovou pastelkou. Jinak, po otevření celého článku se vám záhadně zjeví originální fotografie ^^
mutant babee

OH MY GOD, IT'S A OCTOPUS-BABY MUTANT!!

2. září 2010 v 15:46 | Katsuu!
Byla sem u babičky a narazila tam na stará alba s krásnýma starýma fotkama. Víte.. můj koníček je fotografování a tak mam dost pozměněný vkus na "krásu" fotek. Ovšem ty u kterých je můj obdiv zaručen, sou starý fotky! Ty starý fotky, co maj barvu něco mezi odstíny šedé a sepiové a černobílé (v odstínech šedé) uplně. Jsou to unikáty, a je škoda že už je nemůžu fotit pořádným nedigitálním foťákem..  
V těch albech bylo pár fakt krásných fotek, nemyslim tim že bych byla pedofil nebo tak ale maj takový pěkný rozložení. Přední kompozice je čistá a zaostřená, a ta vrchní krásně prohloubená.
Jen posuďte sami :) mimochodem na fotkách je můj brácha a na jedný myslim babička..
brotahle je mimochodem podle mě nejhezčí ^^
 
 

Reklama